Másfél tonna

Másfél tonna

Mintegy másfél tonna hamis terméket, dohánycsomagoló tasakot és belga adójegyet rejtő küldeményt foglaltak le a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénteken az MTI-vel.

Csökkent a cigaretták feketepiaca Európában

Csökkent a cigaretták feketepiaca Európában

Elkészült a 2016-os Project SUN nevű jelentés, amely minden évben a cigaretta feketepiacát hivatott bemutatni Európában. A riport szerint Európában átlagosan 8,8%-kal mérséklődött az illegális cigaretták részaránya a fogyasztásban, ez közel 48,3 milliárd szál elfogyasztott illegális cigarettát jelent. A feketepiaci helyzet Magyarországon javult az egyik legnagyobbat az európai országok közül. A tanulmány szerint a cigaretták feketepiaca nálunk jócskán alulmúlja az uniós átlagot, a hazai fogyasztásnak mindössze 4,3%-át tették ki tavaly az illegális termékek.

Illegál

Illegál

Öten egy szűkös, levegőtlen zugban. Mivel egyikük sem babonás, meg sem fordult a fejükben, hogy április 13-án reggel rossz érzéssel kezdenék a napot. Ugyanúgy indult, mint akármelyik más: pár órányi kábult alvás után kávé, hozzá persze cigi az udvaron, aztán irány vissza a gyártósorhoz. Ahol szinte éjjel-nappal zakatoltak a gépek – ontva magukból a cigarettát, miközben egyfolytában lapátolták a gépsorok szájába a szálas dohányt.

Illegális dohánygyárat számoltak fel Bulgáriában

Illegális dohánygyárat számoltak fel Bulgáriában

Február 20-án illegális cigarettagyáron ütöttek rajta a bolgár hatóságok, írja a Novinite hírügynökség.

Út a zöldhatártól a hatalmas kazánig

Út a zöldhatártól a hatalmas kazánig

Nemrégiben a Tobacco csapata rendkívüli lehetőséget kapott. A Nemzeti Adó- és Vámhivatal munkatársaival tarthattunk, akik két teherautónyi csempészett cigarettát, illetve illegális dohányt kísértek „utolsó útjára”. A helyszín: Rákospalota, a Fővárosi Hulladékhasznosító Mű, ahol négy kazánban égetik el a fővárosi hulladék 65–70 százalékát.

Illegális dohányfeldolgozó üzemet számoltak fel

Illegális dohányfeldolgozó üzemet számoltak fel

Illegális dohányfeldolgozó üzemet számoltak fel a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénzügyőrei Borsod-Abaúj-Zemplén megyében november elején.

Kemény harc a bűnözők ellen

Kemény harc a bűnözők ellen

Nemrégiben a Tobacco csapata rendkívüli lehetőséget kapott. A Nemzeti Adó- és Vámhivatal munkatársaival tarthattunk, akik két teherautónyi csempészett cigarettát, illetve illegális dohányt kísértek „utolsó útjára”. A helyszín: Rákospalota, a Fővárosi Hulladékhasznosító Mű, ahol négy kazánban égetik el a fővárosi hulladék 65–70 százalékát. A kazánok évi 420 ezer tonna szilárd települési hulladékot hasznosítanak, óránként 40 tonna gőzt állítanak elő. A termelt gőzzel villamos energiát termelnek, illetve a káposztásmegyeri lakótelep távfűtésére hasznosítják. Nem túl nagy mértékben, de ehhez járulnak hozzá a lefoglalt dohánytermékek is. Utolsó állomásukról, az élményszámba menő „tanulmányi kirándulás” hangulatából próbálunk meg ízelítőt nyújtani a helyszínen készült fotóinkkal. Ebből az apropóból kísértük végig a csempészett dohány útját a lefoglalástól a megsemmisítésig. Kalauzaink voltak: dr. Sárközi Alexandra alezredes, NAV, bűnügyi szóvivő és Pártos Csaba alezredes, a NAV Áru- és Bűnjelkezelő Hivatalának vezetője.

Továbbra is fókuszban az illegális cigaretta

Továbbra is fókuszban az illegális cigaretta

Milyen ellenőrzéseket tervez a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) az idei évben? Melyek lesznek a hangsúlyos területek? Milyen tendenciák figyelhetők meg a feketepiacon? Ezekre a kérdésekre kerestük a választ Suller Attilával, a NAV jövedéki szóvivőjével.

Az üzem indulása után egyből rajtaütöttek

Az üzem indulása után egyből rajtaütöttek

Az illegális cigarettakereskedelem eddigi legjelentősebb felderítésében egy komplett dohányüzemet lepleztek le a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénzügyi nyomozói február elején. A NAV Központi Nyomozó Főosztályának európai viszonylatban is példa nélküli eredményéhez segítséget nyújtott az EUROPOL.

Nyíregyházi banda bukott le

Nyíregyházi banda bukott le

Illegális dohányüzemet és egy cigarettacsempész-bandát buktattak le a Nemzeti Adó- és Vámhivatal nyomozói Nyíregyházán december közepén.

Négy évszak – NAV-os szemmel

Négy évszak – NAV-os szemmel

Nagyüzem volt idén a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) háza táján: pénzügyi nyomozói és pénzügyőrei az ország számos pontján csaptak le cigarettacsempészekre. Olyan sok helyen jártak sikerrel, hogyha mindről nem is, azonban évszakonként egy-egy érdekesebb esetről beszámolunk.

Közösen a feketekereskedelem ellen

Közösen a feketekereskedelem ellen

2013 óta folyamatosan emelkedik a cigarettacsempészet aránya hazánkban, a két évvel ezelőtt mért adatokhoz képest duplájára nőtt az illegális forgalom. A jelenség minden szereplőre negatív hatással van, ezért az iparág az állami hatóságokkal karöltve komoly erőfeszítéseket tesz a feketepiac visszaszorítása érdekében.

Felderítésekkel teli első félév

Felderítésekkel teli első félév

Az idei első félév alatt több illegális dohányterméket foglaltak le a Nemzeti Adó- és Vámhivatal kollégái, mint a tavalyi teljes évben. A dohánypiacon tapasztalható folyamatokról és az elmúlt időszak furcsább cigarettafogásairól Suller Attila szóvivő beszélt lapunknak.

Magyar cigarettacsempészeket fogtak el Nápolynál

Magyar cigarettacsempészeket fogtak el Nápolynál

Kilenc tonna csempészett cigarettát szállított az a magyar rendszámú kamion, amelyet az olasz pénzügyőrség Nápoly közelében állított meg augusztus elején.