Tovább fehéredik a gazdaság

Tovább fehéredik a gazdaság

Július 1-e a gazdaságfehérítés napjaként vonulhat be az adótörténelembe, ugyanis mától a nagy értékű számlák adatait éppúgy látja az adóhivatal, mint ahogy az étel- és ital-automaták forgalmát. A két intézkedés az adómorál jelentős javulása mellett hozzájárulhat ahhoz, hogy néhány éven belül Magyarországon tíz százalék alá csökkenjen az adóelkerülés mértéke. 

3 százalékkal nőhet a GDP

3 százalékkal nőhet a GDP

A tavalyi 2 százalék után idén 3 százalék körüli lehet a magyar GDP növekedése. Főként az EU-támogatások újraindulása következtében a tavalyi jelentős beruházási visszaesést idén érdemi növekedés váltja fel, miközben a már a múlt évben is nagyon gyorsan növekvő fogyasztás lendülete folytatódni fog - közölte a GKI Gazdaságkutató Zrt. legfrissebb prognózisában.