Életbe lépett az új jövedéki törvény( 2020-03-03 13:14:52)

Életbe lépett az új jövedéki törvény( 2020-03-03 13:14:52)

Július 1-jén észrevétlenül, minden komolyabb zökkenőtől mentesen életbe lépett az új jövedéki törvény, amely a korábbi folyamatok nagy részét elektronikus platformra tereli és sokat egyszerűsít a jövedéki körbe tartozó vállalkozások életén. A tavaly ősszel kinevezett főosztályvezetővel a dohánypiacot érintő változásokról és a hazai feketepiacról is beszélgettünk.

A teljes dohányvertikum együttműködésében a jövő

A teljes dohányvertikum együttműködésében a jövő

Bényei Illés, a Magyar Dohánytermelők Országos Szövetségének elnöke az ágazat hazai sikerének kulcsát nem csupán a támogatások mértékében, hanem az egész dohányvertikum – vagyis a termelők, a feldolgozók és a kereskedők – harmonikus együttműködésében látja. Ezt a küldetését igyekszik ellátni a dohányágazat több területén is.