Január végéig megkötik a szerződéseket

Január végéig megkötik a szerződéseket

Az idén a tavalyihoz képest hamarabb indulhat a szezon előkészítése a dohánytermelőknél, akik mintegy húszezer embert foglalkoztatnak, főként a termőterület mintegy 80 százalékával rendelkező kelet-magyarországi térségben − közölte a Magyar Dohánytermelők Országos Szövetségének (MADOSZ) elnöke. Bényei Illés elmondta, hogy a termést átvevő cégek már januárban meghirdetik felvásárlási stratégiájukat, és az egyeztetés után a hónap végéig megkezdik a termékértékesítési szerződések kötését a gazdálkodókkal.

Hazai források az uniós helyett

Hazai források az uniós helyett

Évente hagyományosan megrendezik a Dohánytermesztési Nyílt Napot Ófehértón, a dohánytermesztési ágazat helyzete és kilátásai mellett a hazai dohánytermés minőségéről és hozamáról is képet kapnak az esemény résztvevői. Az idén szeptember 10-én fogadta vendégeit a Fejértó Szövetkezet telephelyén a Magyar Dohánytermelők Országos Szövetségének (MADOSZ) elnöke, Bényei Illés.

Lesz ez még így se…

Lesz ez még így se…

Még aki kevésbé ért hozzá, az is sejtheti, hogy az idei évet az erősen aszályos, eső nélküli nyári hónapok miatt a növénytermesztők – köztük a dohánytermelők – biztos nem írják be arany betűkkel majd a nagykönyvükbe. A dohánytermeléssel foglalkozó ágazatot azonban nemcsak az egész nyárra jellemző aszály sújtja, hanem más egyéb is. A jelenlegi helyzetről, a jövőről, a kilábalás lehetőségeiről a Magyar Dohánytermelők Országos Szövetségének (MADOSZ) elnökével, Bényei Illéssel beszélgetünk.