Közösségi média
Madosz: Harminc éve nem volt példa ilyen alacsony átlagtermésre
Termésátlagot és termésmennyiséget tekintve is rossz évet zártak 2020-ban a dohánytermelők – mondta a Magyar Dohánytermelők Országos Szövetségének (Madosz) elnöke hétfőn az MTI-nek.
Palántaszemlét tartottak Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében
Az ULT Magyarország Zrt. és a Nyidoter Kft. április 19-én közös palántaszemlét és szakmai napot tartott Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében, írja a MADOSZ.hu.
Aggályos a dohánytermelés fennmaradása
Augusztus végén a Magyar Dohánytermelők Országos Szövetsége (MADOSZ) az idén is megrendezte Ófehértón az immár többéves hagyománnyal rendelkező Dohánytermesztési Nyílt Napot. Az eseményen a MADOSZ, az ULT Magyarország Zrt., valamint a DOFER Dohányfermentáló Zrt. ünnepélyes keretek között együttműködési megállapodást írt alá, hogy a közel 20 ezer hátrányos helyzetű munkavállaló megélhetése és az ágazat fennmaradhasson.
A teljes dohányvertikum együttműködésében a jövő
Bényei Illés, a Magyar Dohánytermelők Országos Szövetségének elnöke az ágazat hazai sikerének kulcsát nem csupán a támogatások mértékében, hanem az egész dohányvertikum – vagyis a termelők, a feldolgozók és a kereskedők – harmonikus együttműködésében látja. Ezt a küldetését igyekszik ellátni a dohányágazat több területén is.
