Közösségi média
Egy több száz éve fejlődő rendszer
Október közepén Rómába invitálta az olasz dohánykereskedők szövetsége, a FIT (Federazione Italiana Tabaccai) a magyar trafikosok érdekképviseletét végző Magyar Dohány Kiskereskedők Egyesületének vezetőit, a delegációval tartott az ND Nonprofit Zrt. vezérigazgatója is, hogy tanulmányozhassák az olasz dohányrendszer működését, megismerhessék az ottani érdekképviseleti rendszer felépítését és a tervezett fejlődési irányait, amelyek egy része akár a hazai rendszerbe is átültethető lehet.
Bevált a Koncesszió jogosultak online oktatásra
Megújította a dohányboltok részére szervezett képzési rendszerét az ND Nemzeti Dohánykereskedelmi Nonprofit Zrt. − idén az eddigieknél jóval rugalmasabb formában, online felületen szerezhető be a Koncesszió jogosultak számára szükséges ismeretanyag. Fontos azonban, hogy a képzést vállaló, de eddig nem teljesítő személyek részt vegyenek a pótképzések valamelyikén, különben akár a koncessziós szerződésüket is elveszíthetik.
"Partneri viszonyt építünk”
Jellemző, hogy egy új rendszer elindulásának kezdeti időszakában a munkafolyamatok közben merülnek fel újabb és újabb kérdések. Az Országos Dohányboltellátó Kft.-vel (ODBE) kapcsolatban szerkesztőségünk is számos észrevételt és kérdést kapott, amelyek főként a gyakorlati dolgokat érintették: a szállítási gyakoriságot, a hitelkeretet, valamint az ad-hoc és a c+c megrendelések menetét. Ezeket az operatív kérdéseket gyűjtöttük össze és tettük fel az ODBE kommunikációs vezetőjének, Fodor Sándornak.
Új év, új porfólió?
A Tobacco januári számában arról faggatunk trafikosokat, hogy mennyiben kívánnak idén változtatni a trafikban kínált termékek arányán? Vannak-e olyan területek, ahol csökkenteni, illetve növelni szeretnék a portfóliójukban szereplő árucikkek számát, arányát?
Mozgalmas évet zárt az ágazat
Változásokkal teli évet hagytunk a hátunk mögött, amelynek meghatározó momentumairól Gyulay Zsolttal, az ND Nonprofit Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk. Arra kértük, értékelje a 2015-ös év meghatározó eseményeit, és árulja el a Tobacco szaklap olvasóinak, milyen várakozásokkal tekint az új esztendőre.
Ősszel folytatódik a szakmai képzés
Június közepén zárult le a Nemzeti Dohánykereskedelmi Nonprofit Zrt. (ND Nonprofit Zrt.) országos képzési programja, amelynek tavaszi időszakában alig két hónap alatt az ország minden megyeszékhelyén hallhatók voltak a Nemzeti Dohányboltok működtetői számára sok hasznos információt hordozó előadások. A nagy érdeklődés mellett zajlott oktatási időszak tapasztalatairól, a jellemző kérdésekről és további terveikről Gyulay Zsolttal, az ND Nonprofit Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk.
