Közösségi média
Zajlik a hazai dohány felvásárlása
Szeptember végén kezdte az ULT Magyarország Zrt. az FCV dohányok felvásárlását. Az eddig eltelt felvásárlási napokon 2.200 tonna dohányt vásároltak fel a Nyidoter Kft. dohánytermelőitől. A Dofer Dohányfermentáló Zrt. telephelyein szintén folyamatos a Virginia dohányok átvétele, a termelők jelenlétében. A termésmennyiség 85 százalékát mát átvették, tájékoztatott a MADOSZ.
Január végéig megkötik a szerződéseket
Az idén a tavalyihoz képest hamarabb indulhat a szezon előkészítése a dohánytermelőknél, akik mintegy húszezer embert foglalkoztatnak, főként a termőterület mintegy 80 százalékával rendelkező kelet-magyarországi térségben − közölte a Magyar Dohánytermelők Országos Szövetségének (MADOSZ) elnöke. Bényei Illés elmondta, hogy a termést átvevő cégek már januárban meghirdetik felvásárlási stratégiájukat, és az egyeztetés után a hónap végéig megkezdik a termékértékesítési szerződések kötését a gazdálkodókkal.
