Közösségi média
Minden második munkavállaló munkavégzés közben is kávézik
A kávé világnapját egyes feltételezések szerint azért ünnepeljük éppen a csillagászati ősz beköszönte után egy héttel, mert így emlékeztetjük magunkat, hogy újra dolgozni kell. Bár a legtöbb kávét otthon isszuk, azért minden második fogyasztó a munkahelyén is napi rendszerességgel kávézik. A világnap alkalmából a Costa Coffee és a GKI Digital közös felmérésben1 kutatta a munkahelyi kávézási szokásokat. Kiderült, hogy a munkahelyen kávézók fele számára a munkáltatója ingyen biztosítja a kávét, a többiek maguk veszik vagy viszik be a napközbeni koffeinadagjukat. A jó munkahelyi kávé fontos munkavállalói elvárás lett, amit a munkáltatóknak ajánlott figyelembe venni, hiszen ez nagyban hozzájárul a munkavállalói jóléthez. A Costa Coffee a kávé világnapján minden munkavállalót arra buzdít, hogy ünnepeljen egy igazán jó – munkahelyi – kávéval.
