2018-ig használhatók a régi húszezresek

2018-ig használhatók a régi húszezresek

A régi – 2015 előtt kibocsátott – 20 000 forintos bankjegyekkel még az év végéig fizethetünk a készpénzes vásárlásaink során, ugyanis 2017. december 31-től a Magyar Nemzeti Bank bevonja azokat a forgalomból.

Új arculatot kap az 1000 forintos bankjegy

Új arculatot kap az 1000 forintos bankjegy

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) folytatja a forint bankjegyek 2014-ben megkezdett cseréjét, mostantól a megújított 1000 forintos címletű bankjegyeket bocsátja ki - mondta Gerhardt Ferenc, a jegybank alelnöke szerdán Budapesten sajtótájékoztatón.

Újabb bankjegyek újulnak meg

Újabb bankjegyek újulnak meg

Az MNB bankjegycsere-programjának következő állomásaként 2017. március 1-től már a készpénzforgalomban is találkozhatunk a megújított 2000 és 5000 forintos bankjegycímletekkel.

Kaptak egy év haladékot a régi húszezresek

Kaptak egy év haladékot a régi húszezresek

Egy évvel, 2017. december 31-ig meghosszabbítják a 2015 előtt kibocsátott 20 000 forintosok bevonásának határnapját, közölte a Magyar Nemzeti Bank. Így a régi 20 000 forintos címletek további egy évig, azaz 2017. december 31-ig törvényes fizetőeszközként használhatók a vásárlások során.

Még két hónapig lehet fizetni a régi húszezresekkel

Még két hónapig lehet fizetni a régi húszezresekkel

Még két hónapig lehet fizetni a régi húszezresekkel, a forgalomban lévő húszezres bankjegyek 75 százaléka már a 2015 decemberében kiadott új változat - közölte a Magyar Nemzeti Bank (MNB) szerdán.