A Senedd támogatta, hogy jövő júniustól tiltsák be az eldobható e-cigaretták árusítását Walesben – írja a BBC.
Huw Irranca-Davies miniszterelnök-helyettes szerint a lépés jelentős előrelépés az eldobás kultúrája és az egyszer használatos termékek környezeti hatásai elleni küzdelemben.
Elmondta, hogy a walesi kormány szorosan együttműködik az összes brit nemzet miniszterével annak érdekében, hogy a tilalmat egyszerre vezessék be. Ez azt jelenti, hogy 2025. június 1-je után nem lehet majd egyszer használatos e-cigit árulni vagy ingyenesen adni.

A walesi kormány sürgeti a vállalkozásokat, hogy beszéljenek a beszállítóikkal az alternatívák megrendeléséről, és kezdjék meg a személyzetük oktatását és a vásárlók tájékoztatását. Ezen felül meg kell majd szervezniük a termékek esetleges biztonságos ártalmatlanítását is a vásárlóik számára.
A walesi kormány októberben jelentette be a tilalmat, miután az Egyesült Királyság kormánya közölte, hogy Angliában 2025 júniusától leállítja az eldobható e-cigaretták árusítását. A skót kormány eredetileg áprilisban tervezte bevezetni a tilalmat, de két hónappal elhalasztotta azt, hogy összhangba kerüljön Angliával és Wales-szel.
Ugyanakkor aggályok merültek fel azzal kapcsolatban, hogy a tilalom felpezsdítheti a magasabb nikotintartalmú illegális e-cigik már most is növekvő feketepiacát.
