Tobacco

Rovat:

Illegál
Becsült olvasási idő: 1 perc
Visszaeső „cigidílert” fogtak a NAV-osok

Sikeres elfogással vetett véget az illegális dohány-kereskedelemnek a NAV Dél-alföldi Bűnügyi Igazgatósága a napokban.

Két hódmezővásárhelyi férfit értek tetten a pénzügyőr nyomozók, akiknek autójában összesen 1200 karton adózatlan cigaretta volt – áll a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) honlapján. Az itt közzétett fotó metaadatai szerint az eset november 20-án történt.

A felderítés során kiderült, hogy az illegális dohánytermékek tárolására raktárakat és garázsokat is béreltek az elkövetők. A kutatások eredményeként a két férfihoz köthető címeken összesen 28 320 doboz zárjegy nélküli, adózatlan cigarettát és 415 kilogramm vágott dohányt találtak a pénzügyőrök.

A dohánytermékek eredetét és származását nem tudták igazolni, így cselekményükkel mintegy 60 millió forint vagyoni hátrányt okoztak a költségvetésnek. A dél-alföldi nyomozók az illegális árut lefoglalták, a két férfit pedig gyanúsítottként hallgatták ki költségvetési csalás bűntette miatt.

Egyikük egyébként többszörösen büntetett előéletű; hasonló bűncselekmények elkövetése miatt már nem először került a NAV nyomozó hatóságának látókörébe. A visszaeső előélet megalapozta a döntést, a pénzügyőrök őrizetbe vették, az illetékes bíróság pedig elrendelte letartóztatását.