Szeptember 3-án a Telegraf arról számolt be, hogy Volodimir Zelenszkij ukrán elnök aláírta a házi készítésű e-cigaretta folyadékkeverékek betiltásáról szóló törvényt – írja a 2Firsts. Ez az intézkedés az egyre növekvő e-cigaretta piac szabályozását célozza. Az intézkedés az „Ipari szennyezés átfogó megelőzéséről és ellenőrzéséről szóló törvény” része.

Ukrajnában 2024 júliusától tilos az ízesített e-cigaretták gyártása, importja és értékesítése, ám ez a feketepiaci szereplőket láthatóan nem érdekli. A Growford Intézet becslései szerint Ukrajna központi költségvetése évente 5 milliárd hrivnyát (40,5 milliárd forintot) veszít adóbevételekből az illegális e-cigaretta töltőfolyadékok miatt.
Az új törvény tiltja az e-cigaretta folyadékok előállításához szükséges „csináld magad készletek” értékesítését is. A szabályszegők a termék értékének akár 200%-át kitevő bírsággal sújthatók, a minimális bírság 24 000 hrivnya (194 ezer forint).
