Tobacco
Becsült olvasási idő: 1 perc
Új termelőüzemet épít a Philip Morris Ukrajnában

A 30 millió dolláros beruházás kivitelezése 2024 első negyedévében indulhat.

Májusban Massimo Andolina, a Philip Morris International (PMI) európai régiójának elnöke az ukrajnai orosz inváziót követően beszélt a multinacionális vállalat tevékenységéről az országban. Akkor elmondta, a PMI a folyamatban lévő háború okozta biztonsági aggályok miatt leállította a termelést a harkivi gyárában. Ugyanakkor elkötelezettségét fejezte ki afelől, hogy a vállalat alternatív üzemet nyisson Ukrajnában.

Ez a terv érhetett most be, ugyanis 30 millió dolláros (több mint 10 millió forintos) beruházással új termelőüzemet épít a PMI Ukrajnában, Lviv közelében. A vállalat szerint az új gyár 250 munkahelyet teremt – írja a Világgazdaság.

„A beruházás tükrözi elkötelezettségünket Ukrajna mellett, az ország hosszú távú gazdasági partnereként”

– mondta a Philip Morris Ukraine vezérigazgatója, aki azt is hangsúlyozta, a fejlesztéssel nem várják meg a háború végét.

Lviv városa (Fotó: Nataliia Kvitovska / Unsplash)

Ukrajna GDP-je tavaly 29,2 százalékkal csökkent, ami a legrosszabb adat az ország függetlenné válása óta. Néhány multinacionális vállalat ugyanakkor új beruházási tervekkel álltak elő az ország középső és nyugati részében, mely távol van a frontvonalaktóltól.

Közéjük tartozik egyebek között az Unilever és a Nestlé, melyek 20 milliárd eurós (7 milliárd forintos), illetve 40 millió frank (15 milliárd forint) értékű beruházások révén hoznak létre új üzemeket.

A Philip Morris már több mint 700 millió dollárt fektetett be az ukrán gazdaságba, amióta 1994-ben megkezdte itteni működését.