Tobacco
Becsült olvasási idő: 1 perc
Új raktárcsarnokot adott át a Continental Sátoraljaújhelyen

Az 1200 négyzetméteres raktárcsarnok a Pataki úti iparterületen épült.

A Continental Dohányipari Csoport újabb mérföldkövéhez érkezett: 2024. december 10-én ünnepélyes keretek között adták át a társaság új, 1200 négyzetméteres raktárcsarnokát a sátoraljaújhelyi Pataki úti iparterületen – közölte a cégcsoport a Tobaccóval.

Mint írták, ez az ingatlanfejlesztés az első olyan beruházás, amely kilépett a Continental történelmi, 134 éves gyártelepének területéről. Az alig hat hónap alatt felépült új csarnok már használatba vehető, és 2025 februárjától termelői munkát is ellát majd.

Az új raktárcsarnok a Continental Dohányipari Csoport 16,5 milliárd forint összértékű beruházási programjának részeként készült el. Az új létesítmény a társaság hosszú távú fejlesztési programjának fontos eleme, amelynek célja a gyártási és logisztikai kapacitások bővítése, valamint az ellátási lánc hatékonyságának növelése. A beruházás nemcsak a vállalat működését teszi hatékonyabbá, hanem új munkahelyek teremtésével hozzájárul Sátoraljaújhely gazdaságának erősítéséhez is.

Szamosvölgyi Péter, Sátoraljaújhely polgármestere; Füzi Csaba, a Continental Dohányipari Zrt. vezérigazgatója; ifj. Sánta János, a Continental Dohányipari Csoport tulajdonosa és Dr. Hörcsik Richárd országgyűlési képviselő az ünnepélyes szalagátvágáskor Sátoraljaújhelyen, 2024. december 10-én (Fotó: Continental Dohányipari Csoport)

A kéthajós csarnok összesen 1200 négyzetméteres alapterületet foglal magában, és modern szociális, valamint irodai blokkokkal is kiegészült, ezzel biztosítva a dolgozók kényelmét és a hatékony működést.

Az ünnepélyes átadáson Szamosvölgyi Péter, Sátoraljaújhely polgármestere, Dr. Hörcsik Richárd országgyűlési képviselő és Füzi Csaba, a sátoraljaújhelyi dohánygyárat tulajdonló Continental Dohányipari Zrt. vezérigazgatója értékelték a beruházás pozitív hatását. Ezt követően ifj. Sánta Jánossal, a Continental Dohányipari Csoport tulajdonosával közösen, szalagátvágásával nyitották meg hivatalosan az új létesítményt.

Az új raktárcsarnok megépítése újabb mérföldkő a Continental Dohányipari Csoport számára. Egyrészt bővíti a raktározási kapacitásainkat, amely elengedhetetlen a folyamatosan növekvő termelés kiszolgálásához, másrészt lehetővé teszi, hogy hatékonyabbá és fenntarthatóbbá tegyük logisztikai folyamataikat. Büszkék vagyunk arra, hogy ezt a beruházást teljes egészében saját erőből tudtuk megvalósítani, hozzájárulva ezzel a vállalat és a régió gazdasági fejlődéséhez”

– emelte ki Füzi Csaba, a Continental Dohányipart Zrt. vezérigazgatója.