Sör, üdítő és csokoládé alá rejtve próbált több ezer doboz cigarettát átcsempészni egy bolgár sofőr, akinek járművét az M1-es autópályán állították meg a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) Bevetési Igazgatóságának pénzügyőrei – olvasható a hatóság közleményében.
A NAV járőrei a furgont egy rutinellenőrzéskor terelték le Győrnél. Kezdetben a fiatal sofőr magabiztosnak tűnt, gond nélkül nyitotta ki a raktér ajtaját, látszólag biztos volt benne, hogy a rakomány nem fog gyanút kelteni. A dobozokra mutatva azt állította, hogy kizárólag italokat és édességet szállít.
Az egyenruhásoknak azonban feltűnt, hogy a férfi célzottan azokra a csomagokra irányította a figyelmüket, amelyek nyitva voltak, ezért úgy döntöttek, hogy alaposabban megnézik a rakomány belsejét.
A raktér mélyére nézve kiderült, hogy az „alibi dobozok” alatti bontatlan kartonok már nem édességet, hanem 7 480 doboz különféle márkájú bolgár cigarettát tartalmaznak.
A sofőr ezek után elismerte, hogy a dohánytermékeket ő maga rejtette el, mert Belgiumba akarta csempészni.
A járőrök a több mint 18 millió forint értékű csempészcigarettát lefoglalták, jövedéki törvénysértés és költségvetési csalás bűncselekménye miatt eljárást indítottak. A férfi több mint 20 millió forint bírságra is számíthat.
