A Nemzeti Védelmi Szolgálat felderítése alapján indult ügyben, a Budapesti XI. és XXII. Kerületi Ügyészség vádat emelt egy férfival és egy nővel szemben, akik élettársakként, 2018-tól kezdve kábítószereket értékesítettek Budapest területén – közölte múlt pénteken a Fővárosi Főügyészség.
A vádirat szerint a vádlottak 2018-tól kezdve a megélhetésüket részben kábítószerek – köztük kannabisz, amfetamin és extasy – értékesítéséből fedezték. Emellett ők maguk is fogyasztottak kábítószereket.
A vádlottak a drogügyletek intézése során egymással, illetve a vevőikkel telefonon, illetve üzenetküldő alkalmazásokon keresztül, kódolt nyelven egyeztettek. A vádlottak a megrendelt szereket jellemzően a XI. kerületi lakásuk közelében adták át a vevőiknek, de többször előfordult az is, hogy a vádlott férfi a munkahelyénél, az egyik budapesti kórház környékén találkozott a vásárlókkal, és ilyenkor vagy a kórház öltözőjében, vagy a külső parkolójában történt az átadás. Más esetekben, az ügyletet a nő bonyolította egy budapesti dohányboltnál, ahol dolgozott.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság nyomozói 2022. július 28-án mindkét vádlottat a munkahelyénél fogták el, amelynek során mindkettőjüknél találtak kábítószert. A vádlottak által bérelt lakásban pedig a kábítószerek értékesítéséhez, illetve fogyasztásához szükséges eszközöket is lefoglaltak a nyomozók.
A Budapesti XI. és XXII. Kerületi Ügyészség az élettársakat bűnszövetségben elkövetett kábítószer-kereskedelem bűntettével vádolja, és velük szemben végrehajtandó fegyházbüntetés kiszabását indítványozza.
Az alábbi felvételen – amelyet a Nemzeti Védelmi Szolgálat készített – a férfi 2022-es elfogása látható.
