A június elsején bevezetett újra nem tölthető e-cigaretta forgalmazási tilalom óta bezárták az első olyan boltot, amely illegálisan árult ilyen készülékeket – tudósít a BBC.
Az üzletben többszörösen bizonyították, hogy illegális e-cigarettákat és dohánytermékeket árusítottak, ezért a Star Convenience nevű boltot három hónapra zárták be a Mid Suffolk Kerületi Tanács és a Suffolk Megyei Kereskedelmi Szabványügyi Hivatal közös fellépésének eredményeként. A boltot 2023 óta többször is rajta kapták ellenőrzések során, hogy illegális készülékeket forgalmazott.
„Ez az első ilyen típusú bezárási intézkedés és fontos eszköz a törvénysértő üzletek elleni fellépésben”
– nyilatkozta James Garrett, a Kereskedelmi Szabványügyi Hivatal vezető tisztviselője. Szerinte ez „egyértelmű üzenetet küld minden üzlettulajdonosnak: az ismételt törvényszegés következményekkel jár”.
A hatóságok szerint a bolt a bérlőváltást követően is folytatta az illegális termékek árusítását, amit próbavásárlások során is megerősítettek. Graham Crisp, a szabványügyi hivatal vezetője kiemelte: a jövőben rendszeresebben fognak élni az ilyen típusú bezárási eszközzel az illegális kereskedelem visszaszorítása érdekében. A hatóságok szerint a bezárás nemcsak a jogsértő boltra, hanem a környék összes üzletére figyelmeztetésként hat, és hosszú távon is visszatartó ereje lehet.
Nyitókép forrása: Freepik/rawpixel-com
