Azt hitte, hogy az ellenőrzés már véget ért, ezért sietve indult az autójához egy férfi, hogy gyorsan eltűnhessen a helyszínről. Nem tudta, hogy a civil ruhás pénzügyőrök még a vásártéren vannak, az intézkedésből pedig többmilliós fogás lett – olvasható a NAV közleményében.
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) Bevetési Igazgatóságának pénzügyőrei a kecskeméti vásártéren ellenőriztek. Az árusok és a vásárlók nem tudták, hogy a helyszínen egyszerre vannak jelen civil és egyenruhás pénzügyőrök is.
Miután az egyenruhás járőrök befejezték a piaci kontrollt, elhagyták a vásárteret a járőrautóval. Azonban a civilruhás pénzügyőrök még a helyszínen maradtak, és felfigyeltek egy férfira, aki megkönnyebbülve az autójához sietett, bízva abban, hogy az ellenőrzést sikerült megúsznia.
Ekkor kollégáink odaléptek hozzá és igazoltatták, majd átvizsgálták a járművet. A férfi autójából összesen 1 026 doboz különféle márkájú, magyar zárjegy nélküli cigaretta és 92 darab Vapsolo elnevezésű, ízesített elektronikus cigaretta került elő.
A pénzügyőrök több mint hárommillió forint értékű feketepiaci dohányterméket foglaltak le, az ügyben jövedéki törvénysértés és költségvetési csalás bűncselekmény miatt indult eljárás. A férfi hozzávetőleg négymillió forint bírságra számíthat.
Nyitókép: NAV
