Gratulálunk az első Tobacco Focikupán aratott győzelemhez! Milyen volt a mezőny, s mi volt a siker kulcsa? Volt-e valamilyen mestertervetek, amellyel az egyes meccsekhez vagy a tornához hozzáálltatok?
Először is szeretném megköszönni a Tobacco Magazin csapatának a szervezést, remek hangulatú focikupa volt, jól felkészült csapatokkal. A mezőnyben többféle játékstílussal lehetett találkozni, volt, aki a technikásabb, volt, aki a „rakkolósabb” focit játszotta, de ez így van jól, egy kupán mindegyik stratégiának helye van. Mi alapvetően a fiatal focistáink dinamizmusát és technikai képességeit próbáltuk ötvözni a tapasztaltabb játékosok tudásával, és ennek mentén a tervünk egyszerű volt: több gólt kell lőni, mint az ellenfél. Hál’ istennek ez egy jól működő taktika volt.

Az ODBE egyik igazgatója, Peho Árpád tagja volt a csapatnak, de mit szólt a győzelemhez a másik igazgatótok, Jászter Csaba?
Csaba természetesen gratulált a csapatnak, és megjegyezte, hogy a jövőben a kupa megtartása a minimális elvárás.
Milyen összetételű csapattal vett részt az ODBE a küzdelmekben? Amolyan ODBE-válogatott volt az egyes depók legjobb játékosaiból, vagy inkább egy rendszeresen összejáró, összeszokott csapatot állított ki a cég?
Miskolctól Zalaegerszegig voltak kollégák a csapatban, mondhatjuk, hogy egyfajta ODBE All Stars volt az elmúlt évek házon belüli bajnokságának győztes vagy érmes csapataiból. Fontos elmondanom, hogy legalább még egy ugyanilyen kvalitású csapatot ki tudtunk volna állítani a kollégákból, és a jövőben is figyelni fogunk mindenkit, senkinek nincs bérelt helye az ODBE All Starsban.

Egyes résztvevőknél azt lehetett érezni, hogy a Focikupa végére még jobban összekovácsolódott a társaság, így csapatépítőként is felfogható volt a torna. Az ODBE-nél is ez volt a helyzet?
Természetesen, habár a legtöbb csapattag már ismerte egymást, de az ilyen események mindig segítenek abban, hogy a kohézió még szorosabb legyen. Azt is fontosnak tartottam, hogy megismerkedjünk az iparágban dolgozókkal, akikkel sok esetben telefonon, e-mailben már kapcsolatban vagyunk, de ilyenkor végre lehet arcot, hangot társítani egy névhez. A digitalizálódó világban egyre inkább szükség van a személyes találkozásokra és az ezt összehozó eseményekre.
Mit üzen az ODBE a többi csapatnak, illetve azon vállalatoknak, amelyek idén még nem vettek részt a megmérettetésen?
Mi mást, mint hogy jöjjenek el jövőre! Egy ilyen rendezvényen való részvétel költségei eltörpülnek a hasznai mellett. Oly sok szó esett különböző iparági vagy iparágon túli konferenciákon a munkaerő-megtartás fontosságáról, vagy arról, hogy vajon mit tud adni egy vállalat az anyagiakon túl a dolgozóinak. Például egy focikupán történő megjelenést, egy kellemes napot, ahol a mozgás és egy sör, koktél vagy limonádé mellett lehet ismerkedni egymással.

Végezetül: hogyan ünnepelte az ODBE a Tobacco Focikupán aratott győzelmet?
Mivel rendesen kifutottuk magunkat, nagy bulit nem csaptunk, de egy jó vacsora és pár sör mellett beszélgetett a csapat, majd a rutinosabb játékosok a szálloda, a fiatalabbak pedig az éjszakai élet felé vették az irányt.
A csapat tagjai: Peho Árpád (Budapest), Borda Balázs (Budapest), Sipter György (Pécs), Hornyák Erik (Pécs), Bene László (Pécs), Flander Dávid (Zalaegerszeg), Blaskovics Dániel (Zalaegerszeg), Kónya Szilárd (Zalaegerszeg), Farkas Marcell (Miskolc), Tolvaj Szabolcs (Szolnok), Fodor Sándor (Budapest).
Vezérszurkolók: Halászné Dormány Orsi, Henczel Laci.
A cikk a Tobacco 2025/07-es számában jelent meg.

