A vád szerint az I. rendű vádlott marihuánával kereskedett Budapest és Pest megye területén – írja a Bíróság.hu. A kábítószert az eljárás többi vádlottjától szerezte be, akik közül többen – rokonságuk révén – „családi vállalkozásként” saját ingatlanjaikon maguk termesztették az eladásra szánt marihuánát.
A csütörtöki előkészítő ülésen a vádlottak többsége csak a saját felhasználásra szánt marihuánatermesztést ismerte el, a vádiratban foglalt tényállás teljességében egyikük sem ismerte be bűnösségét és nem mondtak le a tárgyaláshoz való jogukról sem. Miután a bizonyítási indítványok elhangoztak, a bíróság tárgyalásra utalta az ügyet.

Az eljárás 2022. február 8-án a vádlottak és tanúk meghallgatásával folytatódik.
