A Robert Fico vezette új szlovák kormány megemelné a bank- és dohányadót, ezenkívül a Slovnaft számára előírt olajadót is kiterjesztené, valamint egy munkaszüneti napot is eltörölnének – írja a pozsonyi Új Szó a hétfői kormányülésen tárgyalt dokumentumra hivatkozva.
A Paraméter.sk cikke szerint Ladislav Kamenický pénzügyminiszter a kormányülés után elmondta, az egy szabadnap megszüntetése mintegy 130 millió euró bevételt jelent a központi költségvetésnek.

A cigaretta ára januártól dobozonként 40 eurócenttel (152 forinttal) lesz magasabb. Emelkedik az alkohol jövedéki adója is, ebből mintegy 100 millió euró többletbevételt remél a kormány. Az adóemelés nem érinti a sört és a bort. Ám ha vendéglőben fogyasztják majd ezeket, jobban a zsebünkbe kell nyúlni, ugyanis a kedvezményes áfakulcs megszűnik az alkoholtartalmú italokra vonatkozóan a vendéglőkben.
A kormány a változtatásokat rövidített eljárás keretén belül kívánja elfogadtatni a parlamenttel.
