A Külgazdasági és Külügyminisztérium közleménye szerint Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter az ENSZ New York-i közgyűlésének keretében részt vett a nem fertőző betegségekkel foglalkozó ülésen is részt vett.
Felszólalásában hangsúlyozta, hogy Magyarország alaptörvénye egyértelműen kimondja azt, hogy minden állampolgárunknak joga van a testi és lelki egészséghez – írta az MTI.
Szijjártó Péter elmondta: a kormány határozottan fellép a dohányzás visszaszorítása érdekében, hazánk teljes mértékben elkötelezett az Egészségügyi Világszervezet (WHO) Dohányzás-ellenőrzési Keretegyezménye (FCTC) mellett.

Az FCTC titkárságáról a közelmúltban írtuk meg, hogy a világ egyik legszűkebb, mégis legdrágább hivatalnoki apparátusa. Az FCTC titkárságának 2026–2027-re tervezett költségvetése szerint a 20,1 millió dollárból 8,6 millió (2,8 milliárd forint) – vagyis 43 százalék – kizárólag a 17 fős személyzet fizetésére megy el. Ez azt jelenti, hogy alkalmazottanként évente átlagosan több mint negyedmillió dollár jut bérre.
Uniós szinten is dohányzásellenes a magyar kormány
Tavaly decemberben egyébként a magyar uniós soros elnökség idején az Európai Unió Tanácsa elfogadta a dohányfüst- és aeroszolmentes környezetről szóló ajánlásokat, tovább erősítve a nemdohányzók védelmét, illetve jelentősen hozzájárulva az Európai Unió rákellenes tervének céljaihoz.
Várhelyi Olivér, az EU egészségügyi biztosa egy közelmúltbeli interjújában elmondta, hogy az e-cigaretták rendkívül népszerűek, különösen a fiatalok körében, és jelentős egészségügyi kockázatot jelentenek. „Még nem fizetnek [adót], és számomra egyértelmű, hogy ezt meg kellene tenniük” – mondta Várhelyi.
