Görögország új törvényjavaslatot készül terjeszteni a parlament elé, amely szigorúbb büntetéseket szabna ki az alkoholt, elektronikus cigarettát és e-cigarettát kiskorúaknak kínáló vállalkozásokra – írja a Tobacco Reporter.
A források szerint az új jogszabálytervezet lehetővé tenné, hogy azok a szabálysértők, akik kiskorúaknak adják el ezeket a káros termékeket, börtönbüntetéssel, pénzbírsággal és egyéb közigazgatási szankciókkal legyenek sújthatók, beleértve az érintett üzlet azonnali bezárását is.

Minisztériumi tisztviselők arról számoltak be, hogy a múltban mulasztásokat is megállapítottak a kiskorúak e káros termékekhez való hozzáférésével kapcsolatban. Állításuk szerint az előző kormány idején például drasztikusan csökkentették a dohányzásellenes törvény betartatására kijelölt rendőrök számát, a büntetéseket minimálisra csökkentették, és volt egy olyan határozat is, amely lehetővé tette a kiskorúak számára az alkoholfogyasztást magánrendezvényeken.
