Sportfelszerelés helyett mintegy kétmillió forint értékű magyar zárjegy nélküli cigarettával tömte tele táskáit, majd Ácsig jutott egy román autós, akit a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) munkatársai megállítottak – áll a NAV honlapján.
Bontott ablakkeretek, zsákok, de még gyermekjáték is volt egy román sofőr utánfutóján, aki hat másik utasával tartott Franciaországba. A pénzügyőrök az M1-es autópályán állták útjukat. A Romániából utazók vegyes holmijai között, néhány értékes darabra is bukkantak a járőrök. Két sporttáskából összesen 808 doboz magyar zárjegy nélküli cigaretta került elő. A táska a sofőré volt, aki annyival kommentálta a látottakat, hogy a megengedettnél nincs több cigaretta nála.
A pénzügyőrök 1,7 millió forint összegben foglaltak le dohányterméket, majd jövedéki törvénysértés és költségvetési csalás miatt indítottak eljárást.
Ötmilliós fogás Röszkén
A NAV munkatársai csaknem 2500 doboz, több mint ötmillió forintot érő cigarettát találtak Röszkén egy kisteherautóban – írja a hivatal honlapja.
A pénzügyőrök Röszkén ellenőrizték azt az osztrák rendszámú autót, amelynek szerb sofőrje nem jelentett be vám- és adóköteles árut. A jármű átvizsgálásakor azonban a szellőzőrendszer gyanús lett. A sofőr azt állította, hogy szigetelőanyaggal van tele, de a tetőszerkezetet megbontva mintegy 2500 doboz különböző márkájú, magyar zárjegy nélküli cigaretta került elő.
A NAV munkatársai a több mint ötmillió forintot érő adózatlan dohányterméket lefoglalták, a járművezetőnek pedig több mint tízmillió forintos bírságot szabtak ki.
