Az ULT Magyarország Kft. és a NYIDOTER Kft. agronómiája szakmai napot tartott – írta hétfőn a Magyar Dohánytermelők Országos Szövetsége (MADOSZ) honlapja.
„A közös megbeszélésen és terület szemlén részt vett az FMC Szabolcs megyei területi szakmérnöke Rácz Tibor, akivel közösen tárgyaltuk meg a dohány jövőbeni növényvédelmével kapcsolatos kérdéseket” – írta beszámolójában Balogh Dávid, a NYIDOTER növényvédelmi szakmérnöke. Mint írta, kiemelt figyelmet szenteltek az alkalmazott gyomszabályozási technológiák tárgyalásának.

„A dohány egy kapás kultúra ugyan, de a termelőink jelentős része alkalmaz gyomirtó szert az ültetést megelőzően. A jelenleg használható készítmények azonban több ponton is kérdéseket vetnek fel, hiszen évről évre tapasztaljuk, hogy ezek a készítmények a dohány stressztűrő-képességét jelentősen lecsökkentik a kezdeti fejlődési szakaszban, mindemellett a gyomokkal szembeni hatékonyságuk gyakorlatilag az egyszikű gyomokra korlátozódik. A jövőben olyan készítményeket szeretnénk tesztelni hazai körülmények között, melyeket más európai országokban is sikerrel használnak a dohány gyomszabályozásához”
– fogalmazott Balogh Dávid. Mint írta, a szakmai napot Ilken, Papp Károly dohánytermelő telephelyén kezdték meg, majd az értekezletet követően területszemlét tartottak Ilk, Kékcse és Szabolcsveresmart határában. „A látott ültetvények a rengeteg belefektetett munkának köszönhetően az aszályos időjárás ellenére is biztató képet mutattak az idei várható termés mennyiségéről” – zárta szavait Balogh Dávid.
