Az ukrán Legfelső Tanács első olvasatban elfogadta a közigazgatási szabálysértési törvénykönyv és a büntető törvénykönyv módosításáról szóló törvénytervezetet, amely a jövedéki termékek illegális kereskedelméért való felelősségre vonás fokozásáról szól – írja a Kárpát Hír.
Jaroszlav Zseleznyak, a Holosz parlamenti frakció képviselője a Telegram-csatornáján arról számolt be, hogy a törvényjavaslatot 243 képviselő támogatta. A módosítás célja, hogy fokozzák a felelősségre vonást a jövedéki termékek illegális forgalomba hozataláért.

A törvénymódosítás hatálya alá tartozó termékek: sör (kivéve alkoholmentes), alkoholos és alacsony alkoholtartalmú italok, dohánytermékek, elektronikus cigarettában használt folyadékok.
Amennyiben valaki ezek illegális kereskedelmével bukik le, 17 000 és 34 000 hrivnya (157 ezer és 314 ezer forint) közötti pénzbírságot kaphat. Az ismételten elkövetett adminisztratív szabálysértésért már 34 000 és 85 000 hrivnya (314 ezer és 785 ezer forint) közötti összegű bírságot szabhatnak majd ki, s elkobozzák majd a lefoglalt árut és az illegális kereskedelemből származó pénzt is.
