A belügyi ágazatokat érintő törvénymódosítás tárgyalásával folytatta munkáját az Országgyűlés kedden – írja az MTI.
Rétvári Bence, a belügyi tárca parlamenti államtitkára expozéjában elmondta: a javaslat több ágazati törvény módosítását tartalmazza. Területenként ismertette a tervezett változtatásokat.

Egyebek között arról is beszélt, hogy a nemdohányzók védelme érdekében rögzítik a dohányzásmentességet valamennyi közösségi közlekedési eszközön.
Pesti Imre (Fidesz) felszólalásában megjegyezte: a dohányzást imitáló elektronikus eszközökre is ugyanaz a szabályozás fog vonatkozni, mint az elektronikus cigarettákra.
Hollik István (KDNP) azt mondta, a törvényjavaslat sok területet szabályoz, a módosítások az életből indulnak ki, reálisak, racionálisak.
Frissítés (2024. 10. 24. 14:45)
A belügyi ágazatokat érintő törvények módosításáról szóló törvényjavaslat 2024. október 15-én került fel az Országgyűlés honlapjára (PDF). A módosító hatályon kívül helyezné a nemdohányzók védelméről és a dohánytermékek fogyasztásának, forgalmazásának egyes szabályairól szóló 1999. évi XLII. törvény (Ndvtv.) 4. § (3) bekezdését, amely így szól:
„A 2. § (2) bekezdés c) pontjában nem szereplő közforgalmú, valamint a magánforgalomban közlekedő közösségi közlekedési eszközökön a dohányzóhely kijelöléséről az üzembentartó dönt. A kijelölés tűzvédelmi szabályokat vagy közlekedésbiztonsági érdeket nem sérthet.”
Azaz a kormány megtiltaná a magánforgalomban közlekedő közösségi közlekedési eszközökön is a dohányzást.
A módosító törvényjavaslat emellett az eddig is tiltott cigaretták és e-cigaretták mellett a dohányzást imitáló elektronikus eszközökre (pl. dohányhevítő készülékek és az ezekkel fogyasztható hevített dohánytermékek) is kiterjesztené a közösségi közlekedési tilalmat. Ugyanakkor a nikotintasakokról nincsen szó a törvényjavaslatban, így azok használata továbbra is megengedett maradhat a tömegközlekedési eszközökön.
