A Trump-kormányzat a jelentések szerint a szövetségi munkaerő csökkentésére irányuló erőfeszítések részeként az Amerikai Élelmiszer- és Gyógyszer-engedélyeztetési Hivatalt (FDA) vette célba – írja a Tobacco Reporter.
Pénteken az Egyesült Államok Egészségügyi és Humán Szolgáltatások Minisztériuma bejelentette, hogy 5200 próbaidős alkalmazott elbocsátását tervezi ügynökségek szerte, beleértve az FDA-t, az NIH-t és a CDC-t is. Szombaton az FDA próbaidős alkalmazottai megkapták a felmondási értesítéseket, a leépítések elsősorban az FDA élelmiszerekkel, orvostechnikai eszközökkel és dohánytermékekkel foglalkozó részlegeinek munkatársait érintik.

Bár az elbocsátások teljes mértéke nem világos, az FDA már eddig is munkaerőhiánnyal és ellenőrizetlen gyógyszeripari létesítményekkel küzdött. A kritikusok szerint az újabb alkalmazottak leépítése árthat az ügynökségnek, mivel ezek a munkatársak gyakran naprakészebb műszaki ismeretekkel rendelkeznek, mint a régebbi, évek óta ott dolgozó munkatársakkal.
