Tobacco
Becsült olvasási idő: 1 perc
Remek számokat produkál a zimbabwei dohányértékesítési szezon

Már több mint 266 millió kilogrammot adtak el a termelők.

A zimbabwei dohányértékesítési szezon továbbra is erős számokat produkál: május 21-ig a termelők 266 millió kilogramm dohányt adtak el, több mint 673 millió dollár értékben. A dohány Zimbabwe legfontosabb mezőgazdasági exportcikkei közé tartozik, és jelentős devizabevételt biztosít az országnak – írja a Nicotine Insider.

A Tobacco Industry and Marketing Board ugyanakkor figyelmeztette a gazdákat, hogy a betakarítás után kötelező megsemmisíteni a dohányszárakat, mert azok menedéket nyújtanak a kártevőknek, vírusoknak és fonálférgeknek. A zimbabwei szabályozás szerint ezt minden évben május 15-ig kell elvégezni.

Képünk illusztráció (Forrás: ChatGPT)

A hatóság szerint a mulasztás növeli a következő szezon termelési költségeit, mivel több növényvédő szer használatára lehet szükség, ráadásul egyes kártevők idővel ellenállóvá válhatnak a vegyszerekkel szemben. A szervezet kiemelte: a betegségek megelőzése kulcsfontosságú Zimbabwe prémium minőségű dohányának hírneve szempontjából.