2022 első 11 hónapjában több mint 53 millió cigarettát és 25 tonna dohányt foglaltak le a román rendőrök – írja az Agerpres hírügynökség a román Országos Rendőr-főkapitányság (IGPR) közleménye nyomán.
Az illegális cigarettakereskedelem elleni küzdelem terén lezajlott akciók nyomán 800 bűncselekményt állapítottak meg a hatóságok, ezek közül 16 adócsalás volt, 611 esetben a vámtörvény, 173 esetben az adótörvény sérült.

A rendőrök 751 büntetést róttak ki és 3,6 millió lej (közel 300 millió forint) értékben koboztak el cigarettákat.
2022 év első 11 hónapjában lezajlott 266 akció nyomán 5 dohánytermékek csempészetére szakosodott bűnszervezetet oszlattak fel a hatóságok.
Az illegális cigarettakereskedelem elleni küzdelem intézkedései hozzájárultak a cigaretta feketepiacának csökkenéséhez, ami a legfrissebb adatok szerint 2022-ben az utóbbi 15 év legalacsonyabb szintjén mozgott – mutatott még rá az IGPR.
