Harmadik otthonába költözött a Kapp & Peterson pipagyár, Dublin déli külvárosában, Deansgrange-ben folytatódik a munka Sallynoggin után, ahol 1972 óta működött a gyár – írja a Pipes Magazine.
Joshua Burgess ügyvezető igazgató így nyilatkozott a költözésről:
„Ötven évig Sallynogginban voltunk. Csak a második otthonunk volt, miután 1972-ben elköltöztünk az eredeti, St. Stephen’s Green-i gyárból. Az új térben intuitív módon tudjuk csoportosítani a munkát. A fúráshoz kapcsolódó összes gép most már egy gyártósoron belül lehet. Elősegíti a jobb együttműködést, ha mindenki, aki ugyanazt a fajta munkát végzi, együtt van elhelyezve.”
Jonathan Fields gyárigazgató elárulta, mindössze három napot vett igénybe a költözés, amit igyekeztek úgy lebonyolítani, hogy a lehető legkisebb fennakadást okozza. A korábbi helyszínre nosztalgiával gondolt vissza:
„Az volt az első munkahelyem. Abban az épületben dolgoztam, amikor megnősültem; ott dolgoztam, amikor a gyerekeim születtek.”

A költözésben Tony Whelan, a gyár korábbi vezetője, ötvenéves Peterson-veterán is részt vett, aki szintén jó véleménnyel van az új gyárépületről
„Az új hely nagyszerű. Amikor önként jelentkeztem, hogy segítek a költözésben, én lettem az első alkalmazott a Peterson történetében, aki három különböző helyszínen dolgozott. Erre büszke vagyok.”
Sykes Wilford, a Laudisi vezérigazgatója nemrégiben együtt dolgozott a munkatársakkal az új telephelyen. Így fogalmazott:
„Nagyon elégedett vagyok az új hellyel és azzal a munkával, amit a srácok végeztek, hogy ez megvalósuljon. A Petersonnak fényes jövője van itt, és meggyőződésem, hogy az új gyár tovább segíti célunkat, hogy kiváló pipákat készítsünk, szilárdan a Peterson hagyományaihoz híven.”

