Tobacco

Rovat:

Paragrafus
Becsült olvasási idő: 1 perc
Oroszország betiltaná az e-cigarettákat

A javaslat szerint akár 8 millió forint értékű büntetés is kiszabható lenne a használókra. 

Az orosz Állami Duma „Egy Igazságos Oroszország – Az Igazságért” (SRZP) pártjának egyik képviselője levélben kérte a belügyminisztert, Vlagyimir Kolokolcevet, hogy módosítsa az orosz büntető törvénykönyvet úgy, hogy kábítószerrel kapcsolatos bűncselekménynek számítson az elektromos cigaretták birtoklása, értékesítése és gyártása írja a 2Firsts.

A javaslatot Dmitrij Guszev, az SRZP parlamenti frakciójának alelnöke, valamint Jelena Drapeko, a frakció tagja készítették elő. A dokumentum szerint ezek a termékek divatkellékekből káros anyagok terjesztésére alkalmas csatornákká váltak. A párt ezzel indokolta a termék kriminalizálásának szükségét, illetve a kiskorúak egészségének védelmére is hivatkozott. Ráadásul a képviselők szerint a javaslat elfogadása az egységes jogalkotási folyamatok kialakítását és a joghézagok megszüntetését is elősegítené. 

A párt szellemiségétől nem áll messze ez a radikális álláspont, ugyanis korábban már kidolgoztak egy törvényjavaslatot, amely pénzbíráság kiszabását írta elő az e-cigaretta eszközök és a nikotintartalmú folyadékok illegális terjesztésére. Ez magánszemélyek számára 50 000–200 000 rubel (840 000 forint), hivatalos személyeknek 300 000–500 000 rubel (1,26–2,1 millió forint), jogi személyeknek pedig 1–2 millió rubel (4,2–8,4 millió forint) közötti összegeket jelent.

Borítókép forrása: Unsplash/dotzero