Amint arról korábban beszámoltunk, 2022. november 8-án az Amerikai Egyesült Államok öt államában is népszavazást tartanak arról, legalizálják-e a kannabiszt. Ugyanezen a napon szavaznak az ízesített nikotinos termékek (cigaretták és e-cigaretta töltőfolyadékok) tilalmáról Kaliforniában. Ezeknél azonban még fontosabb politikai esemény is lesz aznap az országban: félidős választást tartanak, amelyen egyebek között a Képviselőház összes (435) helyéről, valamint a Szenátus 35 helyéről is döntenek a választópolgárok 39 államban.
Ennek kapcsán írt cikket arról a The Wall Street Journal, hogy egyes politikusok étel- és italfogyasztási szokásai hogyan váltak kampánytémává korábbi választások során. Ezek közül most egy közelmúltbeli történetet emelnénk ki, amely egy, a trafikokban is forgalmazható termék, a sör fogyasztásáról szólt.
A korábbi politikai tapasztalatokkal nem rendelkező Joe O’Dea üzletember a Republikánus Párt színeiben indul az egyik szenátusi székért Colorado államban. A közelmúltban azonban jégkockákkal teli pohárból ivott sört egy interjú során, s tette komoly visszhangot váltott ki a kézműves sörfőzdéiről is ismert Colorado – összesen 428 főzde működik az államban.

Miután egy demokrata coloradói szenátor, John Hickenlooper a Twitteren rámutatott a furcsa sörfogyasztási szokásra, O’Dea demokrata ellenfele, a jelenleg is szenátor Michael Bennet beemelte a témát a kampányba. A politikus ugyanis elkezdett árulni egy olyan alkalmatosságot, amelyet a sörös dobozunk köré vonva megőrizhetjük annak hőmérsékletét. A terméken pedig az alábbi felirat olvasható:
„Ebben a sörben nincsen jég. Bennet Coloradóért”.

Joe O’Dea azóta is próbálja félresöpörni a sörfogyasztási szokásával kapcsolatos kritikát. Nemrég egy sörfőzdében tartott kampányeseményen Joni Ernst iowai republikánus szenátorasszony sörébe is jégkockákat tett. „Szeretem, ha hideg a söröm. Próbáld ki te is” – mondta O’Dea, mire Ernst hörpintett egyet, s így válaszolt: „Joe, én is szeretem, ha hideg a söröm”.
O’Dea kampánycsapata közölte, a szenátorjelölt először az államon kívül próbálta ki a jégkockás sört, amikor egy arizonai barátjánál tett látogatást évtizedekkel ezelőtt. „Kiderült, hogy nagyon ízlik neki, a többi már történelem” – mondta a kampányszóvivője, Kyle Kohli. Hozzátette, hogy O’Dea „inkább a Coors sör híve”, amely sör Coloradóból származik, „de időnként az Ultra sört is fogyasztja”.
Szavazzon! Ön tenne jégkockát a sörébe?
Nyitókép: David von Diemar / Unsplash

