Tobacco

Rovat:

Paragrafus
Becsült olvasási idő: 1 perc
Nemet mondtak az e-cigi legalizációjára Thaiföldön
Hiába támogatta volna a legalizálást az egyik thaiföldi miniszter, a kabinet egészségügyért felelős tagja elzárkózott az ötlettől.

Anutin Charnvirakul thaiföldi közegészségügyi miniszter szerint a minisztériuma nem fogja támogatni az elektronikus cigaretta legalizálását az országban – írja a Tobacco Reporter a Bangkok Post híradása nyomán.

A megjegyzést hétfőn tette a Thai Egészségfejlesztési Alapítvány (ThaiHealth) elnökségi tagjaival folytatott megbeszélésen, amelyen a dohányzás visszaszorításáról tárgyaltak. Charnvirakul elmondta: észrevette, hogy az e-cigaretta divatba jött a tizenévesek körében, és néhányan az értékesítés legalizálásáért lobbiznak.

Korábban Chaiwut Thanakamanusorn, Thaiföld digitális gazdaságért és társadalomért felelős minisztere közölte, hogy szeretné elérni a cigarettáknál kevésbé káros e-cigik legalizálását az országban – minderről itt írtunk.

Anutin elmondta, hogy megbízott egy dohányellenőrzési bizottságot, hogy vizsgálja meg a jelenlegi szabályozást, hogy megállapítsa, kell-e változtatni a törvényeken. – A jelenlegi törvények azonban még mindig alkalmasak az e-cigaretta terjedésének megakadályozására – mondta, hozzátéve, hogy a rendőrséggel is szorosabbra fűzik az együttműködést az e-cigi elleni harc jegyében.

A Wat Phra Kaew Bangkokban, Thaiföldön (Fotó: Adobe Stock)

Surachet Satitniramai, a ThaiHealth elnökhelyettese elmondta: aggasztó, hogy jelenleg számos üzleti szereplő próbálja elérni az e-cigaretták behozatalának legalizációját.

Az e-cigarettáknak széles körű hatása lesz az ország dohánytermelőire. Mivel az e-cigaretta folyadékok nem dohányból, hanem vegyészeti anyagokból állnak, a gazdák jövedelemkiesést fognak szenvedni”

– fogalmazott Satitniramai.