Tobacco
Becsült olvasási idő: 1 perc
Nem lép be az eldobható e-cigik piacára a JTI

A közelmúltban a JTI betekintést nyújtott a stratégiai pozíciójukba az új dohánytermékek területén.

Egy exkluzív interjúban a JTI bejelentette, hogy legújabb termékét, a WITH2-t bevezette a japán piacon – írja a 2FIRSTS. Ugyanakkor terveik között szerepel, hogy a Ploom X nevű dohányhevítő készülékük globális szereplővé váljon: várhatóan 2024 végére a Ploom X-et további piacokra is bevezetik majd, így összesen 28 országban lesz jelen a hevítőkészülék.

Fotó: Földi Bence / Tobacco)

A JTI azonban kifejezetten hangsúlyozta, hogy egyelőre nem különítettek el erőforrásokat arra, hogy belépjenek a nem újratölthető e-cigaretták piacára, mivel ez a feltörekvő réspiac több kihívással is szembe kell, hogy nézzen.

A JTI emellett bejelentette, hogy 2023 és 2025 között akár 300 milliárd japán jent (körülbelül 2 milliárd USA-dollárt) is be kíván fektetni az ártalomcsökkentő termékekbe, különös tekintettel a hevített dohánytermékekre. Emellett a kutatás-fejlesztésbe is be kívánnak fektetni az olyan réspiacokon, mint a hevített dohánytermékek és a nikotintasakok.