Becsült olvasási idő: 1 perc
Nem kerül az SZTFH-hoz az ND Nonprofit Zrt. összes feladata

A Miniszterelnöki Kormányirodához kerül a dohánykoncessziók kezelése.

2021. augusztus 13-án jelent meg a Magyar Közlönyben az a két kormányrendelet, amely egyrészt az ND Nonprofit Zrt. által ellátott feladatok központi költségvetési szervek általi átvételéről, valamint a gazdasági társaság megszüntetéséről, másrészt a dohánykoncessziók további kezeléséről szól.

Azt már április óta tudtuk, hogy új hatóság, a Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatósága (SZTFH) veszi át az ND Nonprofit Zrt. feladatainak zömét 2021. október 1-től. Az erről szóló jogszabályt április 27-én 135 igen szavazattal, 59 ellenvoks mellett fogadta el az Országgyűlés a kormány kezdeményezésére. Az elfogadott törvényjavaslat 46. paragrafusa részletezi pontosan, hogy a dohánykereskedelem terén pontosan milyen javaslatokat lát majd el a hatóság. A törvényjavaslatot ide kattintva lehet elolvasni.

A múlt pénteken megjelent új rendeletek alapján azonban a Miniszterelnöki Kormányiroda felel október elsejétől a dohánytermék-kiskereskedelmi jogosultság átengedéséről szóló pályázatok kiírásának, elbírálásának, a koncessziós szerződések megkötésének (módosításának, megszüntetésének) előkészítéséért, a koncessziós szerződésekből eredő számlázási feladatok, illetve a koncessziós szerződésekkel összefüggő követeléskezelési feladatok ellátásáért (az azonnali beszedési megbízás kivételével). A feladatok átadásának felelőse a nemzeti vagyon kezeléséért felelős tárca nélküli miniszter, Mager Andrea lesz.

A Miniszterelnöki Kormányirodát 2018-ban hozták létre, a közvetlenül a miniszterelnök alá rendelt szervezetet Bordás Gábor vezeti július vége óta.