Tavaly több mint tízezer felderítést végeztek a szerb–magyar határ közúti ákelőin a határrendészek – írja a Szeged.hu. A határon átcsempészni szándékozott termékek túlnyomó többsége cigaretta és alkohol.
– Sokan elkövetik azt a hibát, hogy a nagyon pici árrésért és haszon reményében bevásárolnak úgy, hogy vagy tudták a szabályt vagy nem. Mindenesetre naponta többen is megkísérlik ezeknek a termékeknek a behozatalát Szerbiából
– mondta Kiss Attila, Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) Röszkei Határkirendeltségének határrendészeti igazgatóhelyettese.
A NAV és a Csongrád-Csanád Vármegyei Rendőr-főkapitányság rendszeresen derít fel több raklapnyi cigarettát, amelyeket bőröndökbe vagy a jármű eldugott részeibe rejtenek – írja a Délmagyar.
– A sikeres felderítések kulcsa a modern technika és a profi szem: csomag- és rakományröntgenek segítik a munkát, de végső soron a pénzügyőrök ébersége és a gyanús jelek kiszúrásának képessége teszi lehetővé, hogy a tiltott szállítmányok ne jussanak át a határon
– nyilatkozta Kiss Attila. Mint mondta, 2024-ben több mint 2,8 millió utast és több mint 800 ezer járművet ellenőriztek a szerb–magyar közúti átkelőkön.
A sajtótájékoztatón az is elhangzott, hogy a rendőrség, a NAV és a szerb hatóságok minden évben szoros együttműködésben dolgoznak a hatékony forgalomszervezés érdekében.
Nyitóképünk illusztráció (Forrás: Ideogram.ai)
