hero
Tobacco
Becsült olvasási idő: 1 perc
Nagy István: Elkezdődött a dohány betakarítása

Az elmúlt évek átlagát tekintve csaknem 700 termelő mintegy 2800 hektáron 5-6 ezer tonna dohányt termel évente. Az ágazat (a feldolgozásban dolgozókkal együtt) mintegy 10-12 ezer fő részére biztosít megélhetést – közölte a Facebookon közzétett videójában az agrárminiszter.

A tárcavezető arra hívta fel a figyelmet, hogy a hazai dohánytermelés Szabolcs-Szatmár-Beregben összpontosul – írja a Kormány.hu.

Az Agrárminisztérium az idei év tavaszán 2,7 milliárd forint célzott támogatással járult hozzá az ágazatban működő gazdaságok eredményességéhez. Emellett természetesen az érintettek a hazai és uniós forrású egyéb agrártámogatási konstrukciókhoz is hozzáférnek. Így ők is jogosultak lehetnek különböző közvetlen támogatásokra, vagy akár vidékfejlesztési forrásokra is.

A tárca az elmúlt években arra törekedett, hogy kiszámítható segítséget nyújtson a dohánytermelőknek, ezzel is segítve a termelés és a szektor kapcsolódó foglalkoztatási képességének megőrzését”

– tette hozzá Nagy István.

A miniszter kitért arra is, hogy tavasszal került sor az uniós szabályok által lehetővé váló úgynevezett bázisfrissítésre. Kiosztották ugyanis a 2018-as éven alapuló történelmi bázisjogosultságokat. – Ez lehetőséget teremt arra, hogy hazai költségvetésből, az úgynevezett átmeneti nemzeti támogatások segítségével a korábbiakhoz képest nagyobb arányban juthassanak megfelelő forráshoz a valódi dohánytermelő tevékenységet folyató gazdák – hangsúlyozta az agrártárca vezetője.

Nagy István videóját itt lehet teljes egészében megtekinteni:

Nyitókép forrása: Agrárminisztérium