Tobacco

Rovat:

Üzlettér
Becsült olvasási idő: 1 perc
Nagy István: A pálinka nemcsak kiváló ital, hanem jelkép is
Kilencedik alkalommal is megrendezték az Országos Pálinka- és Törkölypálinka Versenyt Körmenden.

Összesen 41 kereskedelmi főzde és forgalmazó részévtelével rendezték meg a kilencedik Országos Pálinka- és Törkölypálinka Versenyt a Rába-menti településen– írja az MTI.

Nagy István agrárminiszter a megnyitón mondott beszédében így fogalmazott:

„A pálinka ismertségét a hungarikumok közé emelés szolgálta, de a minőségre is nagy hangsúlyt kell fektetni, ennek pedig egyik jelentős bástyája az Országos Pálinka- és Törkölypálinka Verseny, amelynek lényege a minőségi termékek kiválasztása, ezek népszerűsítése itthon és külföldön egyaránt.”

A miniszter a verseny kapcsán kiemelte, hogy annak révén a termelők és a fogyasztók is szakmai visszajelzést kaphatnak az aktuális pálinkakínálatról, trendekről. 

A település polgármestere, Bebes István örömét fejezte ki, hogy Körmend adhat otthont a rendezvénynek. Hozzátette: igyekeznek aktívan bekapcsolódni az eseményekbe, hiszen a verseny ideje alatt a város több éttermében és cukrászdájában kínálnak minőségi pálinkákat, valamint bemutatókat is tartanak.

Nagy István agrárminiszter, Mihályi László, a Pálinka Nemzeti Tanács elnöke és Bebes István polgármester (MTI)