Minnesota állam törvényhozása a múlt héten jóváhagyta a marihuána legalizálását, és Tim Walz kormányzó állítása szerint jövő héten aláírja a törvényt. A törvény augusztus 1-jétől legálissá teszi a marihuána birtoklását és termesztését a 21 év feletti felnőttek számára, bár a legális értékesítés rendszerére még várni kell – írja a Vaping360.
A jogszabály elfogadásával Minnesota lesz a 23. állam, amely legalizálja a szer birtoklását és a rekreációs célú értékesítést. Előtte Delaware áprilisban hagyta jóvá a rekreációs füvet. A kereskedelmi termesztési és értékesítési engedélyek kiadása és a teljes legális piac beindítása valószínűleg 12-18 hónapot vesz majd igénybe. A meglévő orvosi kannabisz-üzletek 2025. március 1-től kezdve kaphatnak kombinált orvosi/rekreációs engedélyeket.

Walz kormányzó régóta támogatja a legalizálást, és bejelentette, hogy jövő héten aláírja a törvényt. Az állam már létrehozott egy weboldalt, hogy ismertesse a jogszabály részleteit a lakossággal.
A törvény augusztus 1-jétől legálissá teszi a legfeljebb 56 gramm marihuána, nyolc gramm koncentrátum és 800 milligramm ehető termék birtoklását és szállítását közterületeken. Ezen felül a lakosok otthonukban legfeljebb két kiló marihuánavirágot birtokolhatnak majd.
A rekreációs célú kannabisztermékek után 10 százalékos adót kell majd megfizetni a forgalmi adón felül az értékesítés helyén. Az állam augusztustól kezdve automatikusan törli a kannabiszhoz köthető bűncselekményekkel kapcsolatos bűnügyi nyilvántartást.
