Tobacco

Rovat:

Paragrafus
Becsült olvasási idő: 1 perc
Minimálisra csökkentenék a cigik nikotintartalmát az USA-ban
Az FDA szerint ez segítheti a leszokást, valamint csökkentheti a fiatalok nikotinfüggőségének kialakulását.

Függőséget nem okozó szintre csökkentenék a cigaretták nikotintartalmát az Amerikai Egyesült Államokban – írja a 24.hu a BBC nyomán. A Biden-adminisztráció régóta tervez hasonlót, az Élelmiszer- és Gyógyszer-engedélyeztetési Hivatal (FDA) pedig kedden jelentette be a tervet.

Képünk illusztráció (Fotó: Mike Kilcoyne / Unsplash)

Az FDA szerint ezzel nemcsak a cigarettát tennék kevésbé vonzóvá, hanem több alternatív dohányterméket is megszüntetnének. A hivatal úgy gondolja, hogy ha alacsonyabb a cigi nikotintartalma, akkor annak az esélye is csekélyebb, hogy a fiatalok rászokjanak. Emellett a dohányosok nikotinról történő leszokását is segítheti.

A Világgazdaság a The Washington Post nyomán arról írt, legalább egy évbe telik, míg az FDA elkészül a konkrét jogszabálytervezettel. Az viszont már megjósolhatatlan, hogy utána mennyi idő után fogadják el a jogszabálytervezetet, már ha egyáltalán összejön. A 24.hu cikke mindenesetre megjegyezte, hogy a dohányipar feltehetően bíróságon fogja megtámadni a tervezetet.