Tobacco

Rovat:

Paragrafus
Becsült olvasási idő: 1 perc
Minden cigire figyelmeztetés kerül Ausztráliában

A mentolos ízesítést pedig betiltják.

Áprilistól új egészségügyi figyelmeztetések kerülnek minden szál cigarettára Ausztráliában – írja a Daily Mail nyomán a Tobacco Journal International.

Amint arról már 2023-ban írtunk, az Ausztrál Államszövetség – Kanada után – azt tervezte, hogy minden egyes szál cigarettán egészségvédelmi figyelmeztetéseket helyeztet el a gyártókkal. Az eredeti tervek szerint 2024. április elsején lépett volna hatályba az ezzel kapcsolatos rendelet, ám végül egy évvel kitolódott az új szabály bevezetése.

Egy kutató megkérdőjelezi a cigarettákra helyezett figyelmeztetések értelmét

Egy ártalomcsökkentéssel foglalkozó kutató keményen kritizálta, hogy Kanada előírta, minden egyes szál cigarettán figyelmeztető felirat szerepeljen. Martin Cullip szerint a lépésnek nincs gyakorlati haszna. RÉSZLETEK ITT.

„Méreg minden slukkban” és „mérgező függőség” – ez csak két olyan üzenet, amelyet a gyártóknak áprilisig minden cigarettára rá kell nyomtatniuk az új kormányrendelet értelmében. A többi üzenet a következő: „károsítja a tüdőt”, „16 rákos megbetegedést okoz” és „megrövidíti az életet”. A kiskereskedőknek április 1-jétől június végéig három hónapos átmeneti időszak áll rendelkezésükre, hogy fokozatosan kivonják a régi készleteiket.

Az ausztráliai Uluru hegy (Fotó: Antoine Fabre / Unsplash)

Továbbá a csomagolásokon található kombinált egészségvédelmi figyelmeztetéseket frissítik és javítják, a termékméreteket egységesítik. Emellett kis betétlapok kerülnek a csomagokba, amelyek támogatják és ösztönzik az embereket a dohányzásról történő leszokásra.

Mark Butler egészségügyi miniszter szerint a cél „a dohányzók felvilágosítása, de egyben a dohányzók lebeszélése is, hogy ne használják ezt a halálos terméket”.

A további változások közé tartozik a cigaretták olyan ízfokozó anyagainak betiltása, mint a mentol.