A kannabisz tanulmányozása csak körülbelül két évtizede kezdődött, és sokkal kevesebb kutatás áll rendelkezésre, mint más kábítószerek, például a dohány és az alkohol esetében – írja a New Scientist.
Ennek egyik fő oka, hogy az amerikai kormányzati szabályozás megnehezíti a kannabisz tanulmányozását. Az Egyesült Államokban a kutatóknak külön engedélyre van szükségük a kábítószer-ellenes hatóságtól, és csak engedélyezett létesítményekben termesztett kannabiszt tanulmányozhatnak. Sőt, Kanadában, ahol a kannabisz legális, még mindig vannak korlátozások a kutatásra vonatkozóan.

A kutatások hiánya azt jelenti, hogy a kannabisztermékek elérhetősége és népszerűsége meghaladta a hatásukra vonatkozó bizonyítékokat. A lap szerint aggodalomra ad okot, hogy nem ismerjük a megfelelő dózisokat, a hosszú távú hatásokat vagy akár a kannabisztermékek pontos összetételét.
A kannabisznak még mindig sok lényeges aspektusát nem értjük, kezdve attól, hogy hogyan hat az egészségünkre, egészen a termékek előállításának és fogyasztásának módjáig. A szakértők több kutatást szorgalmaznak, hogy ne csak az anekdotikus bizonyítékokra hagyatkozzunk, és hogy összegyűjtsük a megalapozott döntéshozatalhoz szükséges információkat – írja a New Scientist.
