Mexikó új dohányzásellenes törvénye a legtöbb nyilvános helyen megtiltja a dohányzást – írja a BBC.
Az új szabályozás a 2008-ban elfogadott törvényt egészíti ki, mely füstmentes helyekké nyilvánította a bárokat, éttermeket és a munkahelyeket is. Ehhez a listához csatlakoznak most egyebek között a parkok, a strandok, a szállodák, az irodák és az éttermek is.
A dohánytermékek reklámozását, promócióját és szponzorálását is teljes mértékben megtiltják, ami azt jelenti, hogy még az üzletekben sem jelenhet meg cigaretta.

A Pánamerikai Egészségügyi Szervezet (PAHO) üdvözölte a lépést. A szervezet szerint a dohányzás a világon a legmegelőzhetőbb halálozási ok, amely évente közel egymillió ember haláláért felelős az amerikai kontinensen, akár közvetlen fogyasztás, akár a passzív dohányzás miatt.
Mások ugyanakkor kérdéseket vetettek fel a törvény végrehajtásának gyakorlati megvalósításával kapcsolatban. Mivel Mexikóban a rendőrségi korrupció igencsak elharapózott, sokan attól tartanak, hogy ahelyett, hogy valódi bírságokat vagy büntetéseket szabnának ki a nyilvános dohányzásért, egyes rendőrök inkább kenőpénz elfogadásának ürügyeként használják majd fel a törvényt.
