A badalói határőrök 2022. január 18-án, helyi idő szerint este tizenegykor vették észre a határ felé igyekvő ismeretlen személyeket, akik csomagokat cipeltek – írja a Kárpátinfo.net.
A katonák elkezdték üldözni az ismeretleneket, akik a határőröket észrevéve eldobálták a csomagjaikat és menekülni kezdtek.
Az egyik csempészt így is elfogták a határőrök, majd őrizetbe vették. A férfiról kiderült, hogy 19 éves és tiszaújlaki lakos. A társaival együtt összesen 3942 csomag zárjegy nélküli cigarettát próbáltak Magyarországra csempészni.
A kb. 100 ezer hrivnya (1,1 millió forint) összértékű dohányárut a határőrségre vitték, s jelentették az esetet a rendőrségnek.
