Az alkotmánybíróság szerint nem alkotmányellenes az a dél-koreai törvény, amely nemdohányzó területként jelöli meg a közintézményeket, köztük a zsúfolt szabadtéri tereket is – írja a Tobacco Reporter a Korea JoongAng Daily című napilap alapján.
A nemzeti egészségfejlesztési törvény 9. cikke az 1000 négyzetméteres vagy annál nagyobb közintézményeket jelöli meg nemdohányzó területként.
A törvényt azután támadták meg, hogy egy dohányos, akit megbírságoltak, mert rágyújtott a busani Bexco kongresszusi központ előtt, jogi eljárást indított, azzal érvelve, hogy az intézkedés túlzás.

Az ügy végül az Alkotmánybíróság elé került, amely kimondta, hogy még a nyilvános szabadtéri területek sem tekinthetők teljesen mentesnek a passzív dohányzás veszélyétől, megjegyezve, hogy nehéz teljesen elzárni a cigarettafüstöt, még akkor is, ha külön nemdohányzó és dohányzó területeket alakítanak ki.
A bíróság megjegyezte, hogy nagyobb szükség van az olyan emberek védelmére, akik nem akarják belélegezni a dohányfüstöt, mint a dohányosok dohányzási szabadságának biztosítására.
