Az egyenruhások Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye egyik mellékútján egy magyar személyautót tereltek ki ellenőrzésre – áll a NAV csütörtöki közleményében.
A távolból még nem látszott, hogy a jármű tetején „T” betű szerepel, és tulajdonképpen egy tanuló autóról van szó. A kocsi közeledtével azonban már nem a betűre figyeltek leginkább, hanem a hátsó ülésen plafonig pakolt zsákokra. Az autó átvizsgálásakor felmerült a gyanú, hogy a sofőr nemcsak gépjárművezető szakoktatóként ténykedik, hanem az illegális dohánypiacon is szerepet vállalt. A fekete fóliacsomagolásból ugyanis 160 kilogramm vágott fogyasztási dohány került elő. A 44 éves férfi azt mondta, hogy a „feketepiaci terméket” a környéken vásárolta továbbértékesítési céllal.
A pénzügyőrök a több mint huszonegymillió forint értékű dohányt lefoglalták, jövedéki törvénysértés és költségvetési csalás miatt indítottak eljárást.
„Felhívjuk a figyelmet, hogy dohánytermék csak a NAV által nyilvántartásba vett, regisztrációra kötelezettek között értékesíthető és adható közvetlenül. A dohánylevél »napszámos« munkavégzés ellenértékeként sem adható át az idényjellegű munkát végző munkavállalónak. Figyelem! Dohánytermék Magyarországon kizárólag dohányboltokban értékesíthető”
– zárta közleményét a NAV.
