Szinte mindent előkészített a szervezett bűnözői csoport a profitcunami érdekében, ám a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) munkatársainak közbelépésével végül elmaradt a busás haszon. A felhalmozott alapanyagokból kiindulva, csak az első gyártási ciklusban, több millió szál cigarettát tudtak volna előállítani – írja a NAV honlapja.
A NAV Bűnügyi Főigazgatósága és Bevetési Igazgatósága közös munkájának eredménye, hogy július 13-án egy nagy teljesítményű illegális cigarettagyárat lepleztek le, közvetlenül a termelés megindítása előtt. A helyszínen talált és lefoglalt alapanyagokból 11 millió szál hamis cigarettát tudtak volna gyártani az elkövetők.
Minden szervezetten és profin működött volna, ha az üzem beindul – írja a NAV. Az illegális cigaretta előállítására kialakított nagy méretű helyiséget belső hangszigeteléssel látták el és külön épületekben tervezték elszállásolni a munkásokat.

Közel 100 pénzügyőr vett részt az akcióban
A pénzügyőrök nyomozása egy üzemkész cigarettagyárat leplezett le a Heves vármegyei községben, ahol a 10 hektáros területet kutyákkal és több kamerával védték a kíváncsiskodóktól.
A pénzügyőrök az akció során közbiztonságra különösen veszélyes eszköznek minősülő tárgyakat – számszeríj, átalakított lőfegyver – is találtak, amely miatt értesítették a hatáskörrel rendelkező illetékes rendőrkapitányságot.
A nyomozók egy személyt gyanúsítottként hallgattak ki jövedékkel visszaélés elősegítése bűncselekmény miatt. Az ügy kapcsán jövedéki eljárást folytatnak le a tulajdonosi jogokat gyakorló gazdasági társasággal szemben.
A komplex akcióban közel 100 pénzügyőr vett részt, akik munkájukkal elérték, hogy egyetlen szál hamis cigaretta sem került forgalomba. Ennek megfelelően sem a magyar költségvetésnek, sem a legális piaci szereplőknek – a maguk gazdagodásával – nem tudtak kárt okozni az elkövetők.
