Tobacco
Becsült olvasási idő: 1 perc
Lezárult a Juul és az Altria szabadalmi vitája

Másodfokon is felmentették a Juult.

Az Egyesült Államok Nemzetközi Kereskedelmi Bizottsága megerősítette a Juult felmentő bírói döntést az Altria tulajdonában lévő NJOY által több e-cigaretta szabadalom miatt indított jogsértési perben – írja a Tobacco Reporter.

Képünk illusztráció (Fotó: Jordan Whiftield / Unsplash)

Januárban Doris Johnson Hines közigazgatási bíró úgy ítélte meg, hogy a Juul nem sértette meg a vámtarifatörvény 337. szakaszát az e-cigaretta termékek importálásával, amely az Altria állítása szerint két elektronikus cigaretta szabadalom megsértését jelentette.

Az ITC által vizsgált Juul termékek „elektronikus nikotinadagoló rendszerek” és a hozzájuk tartozó patronok vagy podok, valamint a podokat alkotó darabok, például „porlasztók, részegységek, eszközrészegységek, [és] töltők” voltak a bírósági beadványok szerint. Végül úgy találták, hogy a Juul nem sértette meg az Altria szabadalmait.