A hivatal csütörtöki tájékoztatása szerint a magánszemélynél azért tartottak próbavásárlást, majd hatósági ellenőrzést az ellenőrök, mert gyanúsan olcsón hirdetett energiaitalokat az egyik közösségi oldalon – írja az MTI.
Az eladó az ellenőrzés során elmondta, hogy a helyszínen megtalált 46 320 doboz energiaitalt fémhulladékként vásárolta, a bemutatott számla szerint darabonként egy forintért. Fémhulladékként történő továbbértékesítés helyett azonban élelmiszerként árulta azokat, kartononként (24 darabonként) 500-1000 forintért.

Az eljárás során a hatósági ellenőrök a jogsértő termék forgalomba hozatalát azonnali hatállyal megtiltották, elrendelték azok forgalomból való kivonását, valamint hatósági zár alá helyezését. Az eljárás és a bírság megállapítása folyamatban van – közölte a Nébih.
